HALI KOLTUK YIKAMA

Halı temizliğinin belirli aralıklarla yapılması gerekmektedir. Özellikle halılar ölü derileri, kiri ve tozu en çok üzerinde barındıran eşyadır.

Özellikle bayanların mevsim geçişlerinde ya da bayram öncelerinde daha ayrıntılı temizlik yaptığını biliriz.Oysa temizliğin birkaç ayda bir değil daha sık aralıklarla yapılması gerekmektedir. Sağlık açısından bu daha uygun olacaktır.

Halılarınızı evde kendiniz silerek temizlediğiniz zaman üst yüzeyi temiz olarak görülebilir fakat bu halınızın tam anlamı ile temiz olduğunu göstermez.Özellikle halınızın alt katmanlarına işleyen orada çoğalan bakteriler ve mikroplar olabilir. Ölü deriler halınızın üzerinde birikir. Yemek kırıntıları ya da ayağınız ile getirdiğiniz bütün pislikler de halınızın üzerinde birikir.Biriken bu pislikler halınızın alt katmanlarına kadar inerek yapışabilir. Bu kadar derin bir temizliği evde tek başınıza yapamayabilirsiniz.

Evinizde küçük çocuğunuz var ise halı temizliği sizin için daha fazla önem taşımalıdır. Yerde emekleyen bir çocuk halıdaki bütün pislik ve mikroplara da daha yakın olacaktır.Gözle görülmese de düzenli aralıklar ile halılarınızı ve kilimlerinizi yıkatmalısınız.

Halı yıkama konusunda firmamıza güvenebilirsiniz.Renginin atmasından endişe ettiğiniz el dokuması halılarınızı bile profesyonel makinelerimizde iplik türüne uygun olarak yıkamaktayız.Halı temizliğinde uygun ısıda ve uygun deterjan ile temizlik yapmak önemlidir. Özellikle halı yıkama işleminden sonra kurutma işleminin çok iyi yapılması gerekmektedir.Özel sıkma makinelerinde halılarınızın suyu sıkıldıktan sonra vakumlu kurutma makineleri ile nemli kalmamasına özen göstererek kurutulmaktadır. Halı temizliğinde özel yumuşatıcı ve parfümlü deterjanlar ile halılarınız hem daha parlak hem de daha güzel kokmasını sağlamaktayız.

Genel temizlik dendiğinde koltuk temizliği hemen herkesin gözünü korkutabilir. Evde sizlerin sadece koltukların üst yüzeylerini silerek temizlik yapıldığı düşünülürse bu çok da detaylı bir temizlik yapıldığı anlamına gelmez.Sulu bırakılan koltuklar içten çürüme yapabilir. Özellikle bol su ile koltuk temizliği yapmamaya özen gösterilmelidir. Firmamız sizlere koltuk temizliği konusunda vakumlu ve buharlı temizlik cihazları ile hizmet vermektedir.

Bu sayede koltuk döşemesinden koltuk iç süngerlerine kadar her noktası detaylı bir şekilde temizlenmiş olmaktadır. Halı ve koltuk temizliği alanında uzman personelimiz tarafından özenle yapılmaktadır.